top of page
חיפוש

הכר את המייקר | ענת קלימן


מי מה מו?

ענת קלימן, בעלת המותג ANKA - Hand printed textile

מעצבת טקסטיל ותיקים, עובדת בעיקר בבדים טבעיים ודמוי עור

אני מעצבת גרפית בהכשרתי ועובדת בתחום שנים רבות. בשנים האחרונות אני בתהליך של מעבר מדו מימד לתלת

מימד. חזרתי לעבודה הידנית העמלנית בכל תחומי הטקסטיל, רקמת צלבים, תפירה, צביעה והדפסת רשת קלאסית.

עם הרקע הגרפי שלי, החיבור הטבעי לי הוא העיצוב המקורי של ה"פטרן/דוגמא" שכולו שאוב מהשראה של עולם

הקראפט המסורתי (ריקמה/תפירה וכד’) ומתורגם לאלמנט מודרני/גרפי.

באיזה קורס/סדנא של הסטודיו השתתפת?

אחרי הרבה שנים של עבודה גרפית מול מחשב, הרגשתי שהגיע הזמן לחזור לעבודת יד ולמשהו יותר אמנותי.

הסטודיו של בעלי המלאכה’ היה ממש קרוב לסטודיו הקודם שלי והחלטתי להרשם לקורס המקיף לדפוס רשת על נייר וחומרים ( אז הייתי עדיין מאוהבת בנייר). למרות שהכרתי את הפעולת ההדפסה עצמה, החוויה של ״לפנות זמן לעצמי״, לעשות משהו יצירתי בסביבה כיפית עם עוד אנשים שאוהבים את אותו התחום הייתה מצויינת, היא החזירה לי את ההנאה מהיצירה וגם יצרה סקרנות וחשק להעמיק יותר בתחום ההדפס הידני. החלק המהנה והמרגש ביותר מבחינתי הוא שלב ההדפסה, ההפתעה שמגיעה בכל פעם שהצבע נוגע בחומר,

לפעמים זו הפתעה טובה ולפעמים תוצאה לא רצויה שמובילה לניסיונות נוספים ופתרונות יותר מוצלחים מהכוונה המקורית, תהליך שיכול לקרות רק במסגרת עבודה ידנית. כחלק מקולקציות התיקים של המותג שלי ישנם תיקי קלאץ׳, שאיתם אגב התחלתי את הדרך, שחורים ולבנים בהדפסת זהב וכסף - החומר הוא דמוי עור ולכן היה מאד בעייתי להדפסת פוייל וקיבוע בחום. זה היה מאתגר אבל אחרי הרבה נסיונות וטעויות הגעתי לתוצאות רצויות ופרינטים ייחודיים וחד פעמים שנולדו מתוך ״טעויות״. ישנם גם תיקי גב מקנבס, תיקי צד גדולים ותיקי בד (תיק ״ספריה״). הקולקציות מאופינות בצבעוניות מונוכרומטית בשחור לבן אפור בשילוב זהב וכסף.

במה הקורס/סדנא תרם לך ברמה האישית/מקצועית?

אחרי הקורס המשכתי להתנסות בהדפסת רשת על נייר ומשם זה עבר באופן טבעי להדפסה גם על טקסטיל, התחלתי להתנסות בחומרים שונים בטקסטיל, בדים טבעיים, דמוי עור ומשטחים שנראו לי מעניינים להדפסה.

זמן קצר לאחר מכן נרשמתי לקורס קצר נוסף בסטודיו של הדפס ועיצוב/תפירת תיקים וגיליתי

אהבה חדשה.. הטקסטיל. מאז התחלתי להגיע לסדנא באופן עצמאי להדפיס על טקסטיל ולפתח את המותג שלי - ANKA - Hand printed textile.

סטודיו בעלי המלאכה הוא אחד המקומות האהובים עליי ביותר. סביבת העבודה מאורגנת ומסודרת עם כל החומרים שאני צריכה לתבליך ההדפסה, הכל סימפטי וידידותי למשתמש, תהליך הלימוד רגוע וברור עם מורים מצויינים, וכמובן האנשים - יעקב (אייקון נשיקה) וצוות הסדנא, אדי ויעל, אני תמיד שמחה להכנס ולהגיד שלום ובעיקר לבוא לעבוד, לרדת לסדנא, להתנתק מהכל, להפשיל שרוולים ולהדפיס.

סיפורים מהרשת?

באחת מהפעמים כשבאתי להדפיס, אחד מהנוכחים אמר ובצדק, ״במקום ללכת לפסיכולוג עדיף להשקיע את הכסף בביקור קבוע בסדנת ״בעלי המלאכה״ - זה גם יותר כיף וגם תרפוייטי..״

מסכימה :)

 

שווה לכן.ם לעקוב אחרי ענת והמותג שלה, תוכלו למצוא עדכונים על עבודות, תהליכי עבודה, תיקים למכירה, קולקציות חדשות וכל מה שקורה אצלה בלינקים אלו:

חנות האון ליין - אטסי

אינסטגרם

 

382 צפיות0 תגובות
bottom of page