top of page
 • מה אתם עושים בבעלי המלאכה?
  בעלי המלאכה הוא סטודיו לדפוס רשת יחיד מסוגו בארץ! 1. אנו בית מלאכה הנותן שירותי הדפסה ללקוחות פרטיים ועסקיים כאחד בדפוס רשת על טקסטיל ומוצריו, חולצות, תיקים, מוצרי נייר ועבודות אמנות. ההדפסות לרוב הן ידניות, גם בכמויות קטנות ועם דגש על איכות הדפסה וחומרים. 2. בית הספר של הסטודיו מלמד את טכניקת דפוס הרשת לקהל חובב ומקצועי כאחד. מסדנאות חד יומיות חוויתיות ומלמדות ועד לקורסים ממושכים המעמיקים ליצירה בדפוס רשת. כמו כן בהתאם לעונות השנה מתקיימות גם סדנאות חד יומיות בטכניקות מסורתיות שונות: גילוף חותמות לינולאום * שיבורי- צביעת בדים * ציאנוטייפ - דפוס שמש * חותמות טקסטיל 3. הסטודיו משתף פעולה עם אמנים ומעצבים מובילים ליצירת אמנות דפוס רשת, מהדורות הדפסים מקוריות ויחודיות ומקיים פעילות שוטפת של אירוח אמנים, תערוכות נושא ועוד..
 • טכניקת דפוס הרשת מאוד מעניינת אותי, למה כדאי להרשם: קורס או סדנא חד יומית?"
  הסדנא החד יומית היא טעימה קטנה מהטכניקה ומהיכולות שלה. לאחר סדנא חד יומית ניתן להמשיך ולעבוד באופן עצמאי מהבית או בסטודיו הפתוח שלנו וליצור עצמאית, להמשיך ללמוד ולהתפתח. הקורסים הם ממושכים ומעמיקים יותר, בין 4-12 מפגשים שצוללים לעומק הטכניקה, שיטות עבודה מורכבות, היכרות עם כל החומרים, הצבעים המיוחדים והרשתות השונות. הקורסים פותחים בפני המשתתפים חלון ליצירה בטכניקה מופלאה ומעניקים פרקטיקה מקצועית עיצובית והבנה טובה ומעמיקה יותר של הטכניקה - התוצאות לא מאחרות להגיע והן מהממות תמיד!
 • מה אורך הקורסים לדפוס רשת?
  הקורסים שלנו מגיעים בכמה גדלים לבחירתך: 4, 8 או 12 מפגשים. ככל שמתקדמים מעמיקים בידע ולומדים טכניקות ושיטות עבודה נוספות. ניתן להתחיל בארבעה מפגשים ואם החשק והמוזה רוצים עוד אז ממשיכים לשמונה או שניים עשר מפגשים. חבילת המפגשים בתוקף לחצי שנה! כך שתוכלו תמיד להיות גמישים עם עצמכן.ם ועם השינויים של החיים..:)
 • מתי נפתחים קורסים וסדנאות של דפוס רשת?
  מתי שנוח לך! הלימוד בסטודיו הוא בהנחייה אישית לכל יוצר.ת. אנחנו עובדי בקבוצה של עד 8 משתתפים, כל אחד ואחת בשלב אחר ובקצב שלה.ו קורסים וסדנאות מתקיימים לאורך כל ימי השבוע א-ה בין השעות 10:00-18:00 בימים ב-ג ניתן להגיע גם למפגש ערב עד השעה 22:00 ובימי שישי בין 10:00-15:00. מרוב גמישות כבר ירדנו לשפגט! :)
 • מה ההבדל בין סדנת דפוס רשת בסיס לסדנת מרתון דפוס רשת?
  דפוס רשת היא טכניקה בת כמעט 2000 שנה, תחילת הדרך לא הייתה שיא הטכנולוגיה :) ישנן מספר שיטות עבודה בסיסיות בדפוס רשת שאינן מצריכות עבודה עם מחשב או עם אמולסיה צילומית (שהיא המצאה של המאה ה 20). בסדנת הבסיס אנו מתמקדים בהדפסת רשת באמצעות שבלונות/ סטנסילים. את השבלונות מכינים המשתתפים בחיתוך ידני של שקפים. לאחר חיתוף השקף הוא מוצמד לרשת ההדפסה וניתן להדפיס את הדימוי החתוך - כך עשו זאת לפני מאות שנים ויצרו אמנות דפוס רשת מ-ו-פ-ל-א-ה! זו שיטת עבודה קלאסית ליוצרים שאינם מעוניינת לעבוד עם מחשב ומחפשים את המגע הישיר עם החומר לאורך כל שלבי התהליך. התוצאות מרהיבות ומספקות לפעמים יותר מדפוס רשת צילומי. בסדנת מרתון דפוס הרשת אנו סוקרים את כל השלבים של הכנת רשת עם אמולסיה צילומית. משלב ההשראה, עבודה עם קבצים במחשב, מריחת האמולסיה, הקרנת הרשת הצילומית וההדפסה. כשמה, זוהי סדנת מרתון שאידאלית לאלו המעוניינים להכיר את הטכניקה או לרענן ידע קודם. בכל אחת מהסדנאות מגיעים לתוצרים ממשיים כבר בסדנא עצמה על מגוון חומרים!
 • יש לי זוג ידיים שמאליות, דפוס רשת מתאים לי?"
  הדבר היפה בדפוס רשת הוא שכל אחת.ד יכול.ה! זוהי טכניקה פשוטה ליישום לאחר לימוד והנחייה טובים וכל אחת.ד יכולים ליצור בה למטרות שונות ברמה חובבת ועד לשימושים מקצועיים/עסקיים. הקורסים והסדנאות בסטודיו נבנים במיוחד לקהל ללא ניסיון המגיע מתחומים שונים לגמרי. כולן.ם מגיעות.ים לסטודיו עם המון רצון ליצור ותשוקה ללמוד וללא כל ניסיון! כמו בכל תהליך למידה ובפרט של מלאכות ידניות, החומרים איתם נעבוד וטכניקת דפוס הרשת לא תמיד יעבדו בדיוק כפי שתכננו מראש. הצבע נמרח, הרשת זזה, הזוית של ההדפסה לא הייתה מדויקת, הלחץ לא היה חזק, ההדפסה לא יצאה ״מושלמת״. בהתחלה זה יכול להיות מתסכל, אבל תוך זמן קצר הגוף לומד את התנועות החדשות, המכשולים הטכניים נעלמים, הראש מתחיל לחשוב דפוס רשת והשפה ברורה. לומדים לאהוב את הטעויות ואפילו לשחזר אותן ולהפוך אותן למכוונות. עוד לא נתקלנו בתלמיד.ה שלא יצאו מהקורס עם עשרות הדפסים חדשים על כ״כ הרבה חומרים ועם תחושת סיפוק עצומה ושקט של יצירה. כל אחד.ת לפי רצונו.ה ויכולתו.ה. כשהראש והידיים מתחילים לעבוד בסינכרון מופלא התוצאות לא מאחרות להגיע!
 • אני מלמד.ת את עצמי הכל לבד, רואה סרטוני יוטיוב ויוצר.ת לבד, האם נכון עבורי ללמוד בקורס ממושך או שסדנא חד יומית תספיק?"
  נקדים ונציין, כמו בכל טכניקת עבודה ידנית, בכדי להגיע לתוצאות טובות ומספקות דרושה למידה. ידיים טובות, חוש יצירתי וניסיון קודם יסייעו בלמידה של טכניקת דפוס הרשת אך לא יחליפו הדרכה והנחייה צמודה מבעלי מלאכה שחיים ונושמים דפוס רשת כבר שנים. בכל מסגרות הלימוד שלנו, החד יומיות או הקורסים הממושכים, אנו מלמדים שיטות עבודה רבות, אין ספור, טיפים, המלצות וניואנסים שילטשו וימקצעו את הפרקטיקה של כל יוצר.ת.
 • אני בסך הכל חובב.ת יצירה ועבודה עם הידיים, האם הקורסים לא יותר מידי רציניים עבורי?"
  גם ברמת תחביב חשוב לעבוד בצורה נכונה. להכיר את האפשרויות השונות, שיטות העבודה, החומרים וכל השטיקים שיהפכו את היצירה לחוויתית, מהנה ופורה ויביאו לתוצאות מוצלחות ומספקות כאלו שיהוו הצלחה, יעודדו ויתנו מוטיבציה להמשיך ליצור ולעשות. הקורסים הם חממה המאפשרת לכל אחד.ת להכיר, ללמוד, לטעות ולהתמקצע. כל אחד ואחת בתחומם, בהתאם לרוצנם ויכולם.
 • האם אוכל לעבוד בדפוס רשת גם מהבית וליישם את כל מה שלמדתי? ואילו כלים וחומרים אצטרך?
  כן! ניתן לעבוד בדפוס רשת גם מהבית. טכניקת דפוס הרשת התחילה מהבית, הרבה לפני המאה שלנו והרבה לפני המצאת המכונות. בכל מסגרות הלימוד שלנו אנו נותנים דגשים והמלצות ליישום הטכניקה בסביבה ביתית, דרושים ציוד וחומרים בסיסיים ורצון להמשיך ליצור! כמו בכל שיטת עבודה ידנית דרושים ציוד וחומרים בסיסיים רשת הדפסה, מגב הדפסה, צבעים שונים ומשטח עבודה/שולחן קטן. מעבר לצבע שהוא חומר מתכלה ומשתנה בהתאם לצרכים, הרשת והמגב הם ציוד קבוע שילווה אתכן.ם לאורך שנים של יצירה מספקת ופורייה. נכון, הסביבה הביתית היא לא סטודיו מאובזר, מרווח עם כל מה שמסביב, אבל הידע והפרקטיקה שתרכשו בסטודיו יאפשר עבודה רצינית לא פחות בסביבה הביתית.
 • על אילו חומרים ניתן להדפיס בדפוס רשת?
  בטכניקת דפוס הרשת ניתן להדפיס על כל חומר שטוח. נייר ומוצריו, טקסטיל ובדים, קנבס, עץ, זכוכית, פרספקס, מתכות שונות, קירות וכל חומר אחר. בהדפסה על חומרים שונים נשתמש בצבעים שונים המתאימים לחומרים שונים חומרים סופגים: טקסיל, נייר, עץ - נשתמש בצבעים על בסיס אקרילי חומרים לא סופגים: זכוכית, מתכות, ויניל, פלסטיק - נשתמש בצבעים על בסיס סולבנט/שמן הלמידה והעבודה בסטודיו היא עם צבעים על בסיס אקרילי בלבד המאפשרים הדפסה סופר איכותית על חומרים סופגים. כך נשמרת סביבת עבודה בריאה יותר, נטולת חומרים מסוכנים וחריפים ללא התפשרות על איכות.
 • מה ההבדל בין דפוס משי לדפוס רשת?
  אין הבדל! זו אותה הטכניקה. דפוס משי הוא שמה העממי של הטכניקה. בימיה הראשונים של הטכניקה (לפני כ 1500 שנה) רשת ההדפסה הייתה עשויה מסיבי משי. סיב המשי הדק שהיה נפוץ במזרח היה אידאלי לטכניקת דפוס זו. החסרונות של המשי היו: הזמינות שלו, העמידות שלו לאורך זמן ומחירו היקר. עם ההתפתחות הטכנולוגית והמצאת הסיבים הסינטטיים החליף את המשי הפוליאסטר וכיום רשתות ההדפסה עשויות פוליאסטר שהוא זול יותר, זמין יותר, עמיד בכימיקלים וחומרים חריפים ומאפשר עבודה עם הרשת לאורך שנים. שמה העממי של הטכניקה ״דפוס משי״ נותר בשימוש עד היום במקומות רבים, דפוס רשת - screen printing, הוא שמה המודרני של הטכניקה.
 • אילו כלים וחומרים אצטרך בכדי לעבוד מהבית אחרי הקורס?מה העלויות של ציוד בסיסי בדפוס רשת?
  ניתן לרכוש בסטודיו את כל הציוד והחומרים הנחוצים לדפוס רשת מהבית. זה משתנה מיוצר ליוצר, כל אחת.ד והצרכים שלה.ו מידע מלא על ערכות דפוס הרשת שלנו תמצאו כאן
 • אתם מדפיסים בדפוס רשת גם עבור לקוחות?
  בוודאי! זו המומחיות שלנו! כבית מלאכה קטן אנו מדפיסים ידנית על מגוון חומרים וגם בכמויות קטנות של כמה יחידות. ההדפסה מוקפדת ומדוקדקת תוך שימוש בחומרים וצבעים איכותיים ללא פשרות. אנו מדפיסים על: נייר, קרטון, טקסטיל ובדים, חולצות, תיקי כותנה, עבודות אמנות, הדפסות מיוחדות על זכוכית, מתכת וחומרים פלסטיים. אנחנו תמיד שמחים שמאתגרים אותנו בהדפסה על חומרים - נסו אותנו :)
 • אני יודע.ת לעבוד בדפוס רשת, למדתי כבר בעבר, האם אני יכול.ה לעבוד בסדנא?"
  כן כן כן! הסטודיו שלנו פתוח לעבודה עצמאית של יוצרות.ים הצוות שלנו דואג לכל החלקים הטכניים של הכנת הרשתות ואתן.ם מגיעות.ים להדפיס! פרטים מלאים ניתן למצוא כאן
 • מה ההבדל בין דפוס רשת לדפוס דיגיטלי? למה דווקא דפוס רשת?
  ממש בקצרה, - דפוס רשת מאפשר לנו להדפיס על כל חומר שטוח בעוביים שונים ועל מגוון אין סופי של חומרים: טקסטיל, נייר, עץ, זכוכית, מתכת, בטון, קרטון ועוד. - בדפוס רשת אנו מדפיסים צבע ולא דיו כמו בהדפסה דיגיטלית. המשמעות היא רוויה וחיות גבוהה יותר של הגוון,שכבת צבע ממשית על החומר, ניתן להדפיס כל צבע, כל גוון כולל צבעים מטאליים, כל צבע! הקליקו לקריאה מעמיקה על שאלה זו
bottom of page