שמחים שקפצתן.ם לבקר :)

סטודיו בעלי המלאכה הינו בית מלאכה לדפוס רשת ידני ומרכז ללימודי טכניקות דפוס מסורתיות.

הסטודיו הוקם בשנת 2010 ומשכנו בחלל מסחר הנבנה בשנות ה-30 ברחוב ניצנה 15,שכונת נגה, תל אביב-יפו.
 

כבית מלאכה לדפוס רשת ידני, יחיד מסוגו בארץ, הסטודיו מציע שירותי דפוס רשת על מגוון חומרים ולמטרות שונות. הדפסת מוצרי טקסטיל, הדפסת טקסטיל במטר רץ, הדפסות איכות על נייר ומוצריו, הדפסת עבודות אמנות הדפס ופתרונות הדפסת רשת על מגוון חומרים לקהילת מעצבים ויוצרים.

מלאכת ההדפסה הינה ידנית תוך שמירה והקפדה על בקרת איכות דקדקנית, עבודה עם צבעים וחומרי גלם מדויקים במטרה ליצור עבודות הדפס מוקפדות ומלוטשות ללא פשרות. 

 

הסטודיו עוסק בשימור, טיפוח ופיתוח של טכניקות מסורתיות של דפוס ידני ושואף לקרב את הקהל הרחב וקהל האמנים והמעצבים לאמנות ההדפס. מאז הקמתו משמש הסטודיו מרכז תרבות ומוקד משיכה לקהל מכל הארץ. בסטודיו פועל בית ספר ללימוד דפוס רשת לקהל הרחב, לאמנים, מעצבים ויוצרים ומציע מגוון רחב של קורסים וסדנאות, השתלמויות, סיורים והרצאות הפתוחים לקהל חובב ללא ידע וניסיון וקהל מקצועי כאחד.

 

חללי סדנת ההדפס פתוחים ליוצרים עצמאיים בעלי ניסיון בדפוס רשת לעבודה עצמאית על בסיס השכרת עמדה, ציוד וחומרים משלב הקובץ ועד להדפסות ידניות מוקפדות. בסטודיו שני חללי סדנאות רחבים ונעימים המאובזרים בכל הציוד והמיכשור הדרוש לתהליכי העבודה בדפוס ידני ודפוס רשת בפרט.

 

ברשות הסטודיו אוסף הדפסי רשת של אמנות ישראלית- הדפסי מקור של אמנים עכשוויים אותם מארח הסטודיו: אביאל כנעני, דני קרוון, סיגלית לנדאו, דוד טרטקובר, דוד עדיקא, אורי גרשוני, מאיה אטון, רמי מימון, הילל רומן, הילה עמרם, לאה אביטל, יואב אפרתי, גבריאלה קליין, גיא אביטל, אלעד לרום, ג'ניפר אבסירה, שחר יהלום ועוד.

 

לסטודיו יכולת התניידות לאירועים חיצוניים, בהם מוקמת עמדת הדפסת רשת על תיקים, חולצות ומוצרי נייר

או כסדנת אמן פעילה המשלבת קהל מכל הגילאים.

 
 

דפוס רשת מהו

דפוס רשת הינו אחד מטכניקות הדפוס הידני העתיק בעולם המאפשר להדפיס ולהעתיק דימוי במדויק על מגוון רחב של משטחים. זוהי טכניקה בת 2000 שנה אשר עברה גלגולים רבים לאורך ההיסטוריה ונשארה רלוונטית עד היום בתעשייה ובתחומי האמנות והעיצוב. רשת צפופה של פוליאסטר (בעבר חוטי משי - מכאן גם נובע שמה העממי של הטכניקה, ״דפוס משי״) מתוחה על גבי מסגרת אלומיניום בעזרתה מתבצעת הדפסת הדימוי על המשטח. קסם הדפוס הידני חי ובועט!