top of page
חיפוש

הדפס קרמי

הדפס קרמי – מה זה אומר?


תחת המונח הדפס קרמי מסתתרת קשת רחבה של טכניקות ואפשרויות לביצוע הדפסות אומנותיות ויפהפיות, המשמשות לצרכים פרטיים, עסקיים ומסחריים. בשורות הבאות נביא מידע אודות הדפס על חימר – החל במדבקות למיניהן המכונות הדפסת דקאלים, ביצוע דפוס רשת על ניירות טרנספר למוצרי קרמיקה למיניהם, ועד להדפסות דיגיטליות הנעזרות בחומרים קרמיים לשילוב בתוך זכוכית במבנים.


הדפסות על מדבקות לקרמיקה ולזכוכית

קודם כל, כאשר מדברים על הדפסת דקאל מתכוונים למדבקות בעלות אלמנטים ועיטורים, צבעוניים או שחור לבן, האלמנטים מודפסים על גבי סוגים שונים של ניירות. המדבקה מוצמדת בצורה חזקה וחלקה אל המשטח הרצוי. ניתן לבצע שריפה של הקרמיקה כך שהעיטורים הופכים להיות חלק ממנה. עם הדפסה על חימר בשיטה זו אפשר להגיע לתוצאות איכותיות, עשירות בצבע ובפרטים, ובשלל דוגמאות מרהיבות.


כך למשל, ניתן להזמין הדפסת דקאלים בעיצוב אישי עם דוגמאות שונות בהתאם להעדפות האישיות. ניתן גם להזמין הדפסות אישיות – כמו תמונות של חיות, לוגו של החברה, ברכה והקדשה למקבל מתנה, ציטוטים, איורים, סקיצות מוכנות שניתן לצבוע אותן אחרי ביצוע שריפה, ועוד. את המדבקות המתקבלות ניתן ליישם על חימר לח או על כלי שרוף בשריפה ראשונה במצב ביסק.


הדפסי רשת על גבי נייר לקרמיקה

הדפס קרמי נעשה בימינו באופן דיגיטלי ובדפוס רשת (משי). זוהי אחת המומחיות שלנו בסטודיו 'בעלי המלאכה'. לא פעם, אנשים העוסקים בעולם הקרמיקה, למשל כאלו שיש להם סטודיו משל עצמם, מעוניינים ללמוד כיצד לבצע הדפסים על ניירות לקרמיקה שיאפשרו להם הרחבה משמעותית של רפרטואר הביטוי האישי. אליהם נוספים אנשים מקצוע, בעלי בתי דפוס, וחובבים העוסקים בהדפסות בכלל. במיוחד עבור קהל יעד זה אנו מקיימים סדנא המפגישה את עולם דפוס הרשת הידני עם עולם הקרמיקה והחימר. כמו כן אנו מבצעים הדפסת דקאלים עבור לקוחותינו בעיצוב אישי.


במידה רבה סדנא זו מעבירה את אפשרויות הדפוס מדו לתלת מימד, ובה אנו מלמדים את כל התהליך הרלוונטי. בין היתר נלמד כיצד מורחים ומכינים את הרשת עד ההדפסה, ואיך מבצעים דפוס רשת על גבי ניירות משי אשר ישמשו בהמשך להעברת האלמנטים אל גוף החומר השטוח או התלת מימדי. בתוך כך, המשתתפים נפגשים עם יסודות דפוס הרשת ועם הצבעים הקרמיים, כאשר כל משתתף גם מכין סדרה של הדפסים.


הדפסה קרמית מתקדמת על זכוכיות ענק

כאמור, הדפס קרמי מיועד בין היתר לזכוכית וזאת באמצעות מדבקות או ניירות העברה למיניהם. הטכנולוגיה העכשווית מאפשרת להתגבר על אתגרים מסוימים, בעיקר כאשר מדובר במשטחי זכוכית גדולים ויותר מורכבים – בדגש על מבנים. הכוונה היא לשימוש בחומרים כמו אבקת זכוכית ופיגמנטים שאותם מדפיסים במכונה באופן מדויק מאוד על גבי הזכוכית, ולאחר מכן בתהליך השריפה הם מוטמעים בתוכה. השימוש במכונה חוסך את הקושי שבהדבקת מדבקות גדולות במיוחד, וכן משפר מאוד את נושא הבלאי לאורך זמן. למעשה, מכיוון שהצבע הופך להיות חלק מהזכוכית, הוא גם תורם למשחקי אור וצל בתוך המבנה, לשמירה על פרטיות על ידי אטימה צבעונית של אזורים שונים, ולבקרת האקלים במבנה על ידי תכנון אדריכלי נכון.


למידע נוסף ופנייה אלינו


רוצים לדעת עוד על הדפסת דקאלים? מבקשים להזמין עבודות הדפסה על חימר באיכות גבוהה במיוחד? מעוניינים ללמוד את התחום בעזרת סדנא שלנו? אם כן, הנכם מוזמנים לפנות אלינו בסטודיו בעלי המלאכה בטלפון 03-5370773.1,363 צפיות0 תגובות

Opmerkingen


bottom of page